Informacje Prasowe

Simteract: feedback od badanych graczy potwierdza atrakcyjność tytułów spółki

By Aktualnosci, Informacje Prasowe

Simteract, twórca dwóch nadchodzących tytułów: Train Life – A Railway Simulator oraz Carpool Simulator, przedstawił wyniki badań przeprowadzonych przez zewnętrzną agencję analityczną Try Evidence oraz wewnętrzny zespół R&D spółki. Dzięki nim Simteract jeszcze przed premierą gier posiada obiecujący feedback graczy związany z nadchodzącymi produkcjami.

Pierwsza część badań – pod kątem Carpool Simulator – została przeprowadzona przez renomowaną firmę Try Evidence, specjalizującą się w analityce gier. Z jej usług korzystali dotychczas kluczowi twórcy oraz wydawcy działający w Polsce, tacy jak Bloober Team, CD Projekt Red, Creepy Jar czy Koch Media. Drugą – dotyczącą realizmu generowanych światów kolejowych – przeprowadził wewnętrzny zespół badawczo-rozwojowy Simteract złożony zarówno z pracowników firmy, jak i doświadczonych w dziedzinie gier naukowców.

Dane analityczne stanowią podstawę dopasowania projektu do rynku, zmniejszając ryzyko związane z tworzeniem gier. Według nas nie jest istotne, jaką drogę dystrybucji studio wybiera – współpracę z wydawcą, self publishing czy early access – decyzje powinny być podejmowane jak najbliżej rynku. Dlatego monitorujemy jakość Train Life – A Railway Simulator oraz Carpool Simulator w oparciu o opinie graczy na każdym etapie produkcji i celujemy w osiągnięcie perfekcji jeszcze przed debiutem naszych tytułów – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

W badaniach pod kątem Carpool Simulator wzięło udział 120 ankietowanych – graczy gier symulacyjnych. Przeprowadzone analizy dotyczyły m.in. kwestii prowadzenia pojazdów i atrakcyjności elementów świata przedstawionego, sprawdzały również potencjał trybów rozgrywki wieloosobowej. Trend wśród badanych graczy (aż 70% respondentów) wskazuje na dużą otwartość na zaangażowanie w proces tworzenia tytułu. Z tej grupy 83% zadeklarowało również zakup gry w modelu Early Access.

Dodatkowo, w zeszłym roku Simteract pozyskał grant z NCBR na projekt, który pozwolił przeprowadzić zespołowi R&D badania zarówno na graczach, jak i niemal 20 maszynistach. Wyniki potwierdziły wysoki realizm tworzonych przez spółkę technologii kolejowych, ważnych również ze względu na Train Life – A Railway Simulator. Prace nad grą ciągle trwają, a globalnym wydawcą gry jest opiekun całej serii Life – Nacon. Dotychczas wydawca ogłosił łącznie 5 produkcji należących do tego cyklu, a gra autorstwa Simteract ma być jedną z pierwszych w kolekcji.

– Wykorzystujemy dane analityczne, żeby tworzyć gry, które z jednej strony odzwierciedlają rzeczywistość, a z drugiej zapewniają dobrą zabawę graczom. Wyniki przeprowadzonych badań włączamy w nasz wewnętrzny know how, cenny ze względu na głęboką specjalizację w obrębie symulacji. Planujemy globalną dystrybucję, dostępność na wielu platformach i dalszą współpracę z międzynarodowymi partnerami. Podejście analityczne ma dodatkowo pomóc w sukcesie naszych produkcji – dodaje prezes Simteract.

Train Life – A Railway Simulator pozwoli graczom wcielić się zarówno w maszynistę, jak i menadżera transportu kolejowego. Z kolei Carpool Simulator to realistyczny symulator drogowy wykorzystujący autorską technologię Traffic AI.

Projekt#1 to oficjalnie “Train Life – A Railway Simulator”

By Aktualnosci, Informacje Prasowe

Simteract, developer gier na PC i konsole nowej generacji, jest autorem gry, która wejdzie w skład nowego cyklu wydawniczego firmy Nacon. Train Life – A Railway Simulator, pozwoli nie tylko zasiąść w kabinie maszynisty, ale również zostać menadżerem transportu kolejowego.

Opublikowanie tytułu i pierwszych szczegółów, a co za tym idzie rozpoczęcie akcji marketingowej Train Life, jest niezwykle ważnym momentem dla spółki. Tworzenie realistycznej gry związanej z koleją jest efektem spójnej strategii i wykorzystaniem budowanego przez lata know how. Na swoim koncie mamy już prace nad profesjonalnym symulatorem kolejowym i kolejowy projekt badawczo-rozwojowy, wsparty grantem od NCBR. Tworząc Train Life chcemy maksymalnie wykorzystać zdobyte do tej pory doświadczenie – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

Do najważniejszych zalet Train Life – A Railway Simulator należy właśnie realistycznie odwzorowany świat oraz przyjazny dla gracza model jazdy. Ponadto, tytuł autorstwa Simteract będzie pierwszym dużym symulatorem kolejowym, w którym pochylimy się także nad zarządzaniem naszym taborem – gracz będzie rekrutował maszynistów, kupował lokomotywy oraz zdobywał i wykonywał kontrakty logistyczne na terenie całej Europy. Dokładna data oraz cena tytułu nie zostały jeszcze opublikowane – w najbliższym czasie powinny natomiast pojawić się kolejne informacje dotyczące gry.

Każdy z tytułów serii wydawniczej Life jest tworzony niezależnie od innych projektów i na zasadach indywidualnie ustalanych z wydawcą. Liczymy na to, że pojawienie się naszego tytułu w serii zapewni nam maksymalną widoczność i zwiększy potencjał działań marketingowych. Dzięki pojawieniu się wśród kilku innych symulatorów mamy pewność, że dotrzemy do odpowiedniej grupy graczy. Wierzymy w potencjał Train Life – A Railway Simulator oraz jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z wydawcą. Liczymy, że dzięki wsparciu Nacon gra odniesie niebywały sukces – kończy prezes Simteract.

Train Life jest jedną z pierwszych gier w kluczowej symulacyjnej serii Nacon pod marką „LIFE”. Dotychczas, Nacon ogłosił 5 tytułów serii, które mają zadebiutować pomiędzy 2021 a 2022 rokiem.

Udany debiut Simteract na NewConnect

By Aktualnosci, Informacje Prasowe

Akcje twórcy symulatorów zyskały na otwarciu 5,5%

Simteract, developer gier na PC i konsole nowej generacji zadebiutował jako 4. spółka na rynku NewConnect w 2021 roku. 42. reprezentant sektora gier zyskał uznanie inwestorów, a akcje na otwarciu wyceniono na 27,1 zł – o 5,5% wyżej od ceny odniesienia, która wynosiła 25,7 zł.

Cieszymy się, że akcje Simteract wzbudziły zainteresowanie akcjonariuszy już na pierwszej sesji. Wierzymy, że te walory będą zyskiwać na wartości w najbliższych latach, dzięki projektom tworzonym przez nasz zespół – Projekt #1 i Carpool Simulator – oraz dołożymy wszelkich starań, aby obecni oraz przyszli akcjonariusze zawsze widzieli w Simteract atrakcyjną inwestycję – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes

Działalność spółki ukierunkowana jest obecnie na rozwój dwóch gier – Projekt #1 i Carpool Simulator, ale deweloper pracuje także nad kolejnym konceptem. Ponadto, Simteract tworzy technologię automatycznego generowania tras kolejowych, współfinansowaną z grantu NCBR. Najbliżej ukończenia jest Projekt #1, który powstaje przy udziale wydawcy Nacon, spółki należącej do grupy Bigben Interactive. Gra wykorzystuje autorskie rozwiązania Simteract wykorzystywane w symulatorach treningowych – Traffic AI, City Generator i Road Tool.

Wszystkie nasze projekty cechuje ogromny potencjał, który wynika zarówno z innowacyjności naszych oryginalnych technologii, jak i z globalnej popularności gatunku symulatorów. Liczymy, że pierwszy z nich, Projekt #1, ukaże się na rynku jeszcze w tym roku, ale dokładna data premiery będzie zależała od wydawcy – Nacon – opowiada prezes Simteract.

Drugim projektem tworzonym przez Simteract jest Carpool Simulator, którego premiera na komputerach osobistych oraz konsolach najnowszej generacji zaplanowana jest na 2022. 

W Carpool Simulator stawiamy przede wszystkim na zaawansowany realizm symulacji kierowania pojazdem i unikalną jakość świata gry. W produkcji, podobnie jak w przypadku Projekt #1, zostaną wykorzystane komponenty Traffic AI, CGS (City Games Simulation) oraz City Generator – opowiada Jaśkiewicz 

Ponadto, w IV kw. 2020 r. Simteract rozpoczął realizację projektu „Technologia generowania realistycznych wizualizacji tras kolejowych na potrzeby profesjonalnych symulatorów szkoleniowych”, który został wsparty w wysokości 3,18 mln zł w ramach konkursu Szybka Ścieżka realizowanego przez NCBR. Celem projektu jest opracowanie unikalnej w skali świata technologii proceduralnego generowania wizualizacji tras kolejowych. Spółka planuje wykorzystanie tej technologii do oprogramowania szkoleniowego, jak również do tworzenia własnych gier wideo w przyszłości. Realizacja projektu będzie trwała do końca sierpnia 2022.

Simteract, producent premium indie symulatorów, zadebiutuje na rynku NewConnect

By Aktualnosci, Informacje Prasowe

Akcje Simteract, krakowskiego dewelopera gier na PC i konsole nowej generacji, zadebiutują na małym parkiecie już 18 lutego. Spółka pracuje obecnie nad dwoma projektami – produkcją pod roboczym tytułem “Projekt #1” oraz symulatorem kierowcy firmy transportowej “Carpool Simulator”. 

– Jesteśmy bardzo podekscytowani debiutem. Cały zespół czeka na pierwsze notowanie, które będzie zwieńczeniem ponad rocznej drogi na giełdowy parkiet. Wierzymy, że największe sukcesy dopiero przed nami – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

Długo wyczekiwany giełdowy debiut poprzedziła październikowa emisja akcji, która była skierowana do nie więcej niż 149 osób (w ramach subskrypcji prywatnej). Spółka pozyskała wtedy ponad 4,3 mln zł, a redukcja w gronie inwestorów indywidualnych wyniosła 88,5 proc. Simteract pożytkuje pozyskane środki realizując jedną z dwóch nadchodzących produkcji – Carpool Simulator. W planach spółki są także kolejne projekty, które będą bazowały na autorskich technologiach (Traffic AI i City Generator) oraz doświadczeniu zebranym w trakcie tworzenia symulatorów treningowych dla klientów z całego świata.

– Aktualnie pracujemy nad dwoma tytułami. “Projekt #1” – powstaje we współpracy z francuskim wydawcą Nacon z grupy Bigben Interactive, dlatego z uwagi na wiążące nas umowy, szczegóły gry owiane są jeszcze tajemnicą. Liczymy jednak, że już w najbliższej przyszłości będziemy mogli zdradzić pierwsze konkrety dotyczące tytułu. W “Carpool Simulator” natomiast gracze wcielą się w pracownika firmy przewozowej (tzw. ride-hiling company), w której oprócz prowadzenia samochodu będą także kierować własną firmą, zarządzać zleceniami przez aplikację i zarządzać flotą kierowców AI – przybliża projekty Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

Prace nad oboma tytułami poprzedziły analizy rynku gier symulacyjnych. Carpool Simulator, który będzie wyznaczał nowe poziomy immersji, dzięki odwzorowaniu realnych europejskich miast (jak Londyn, Paryż czy Berlin), które będą dostępne w dzień premiery produkcji. Debiut gry na konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5 oraz PC planowany jest w 2022 r. – Widzimy, że inwestorzy cenią nasz know how. Doświadczenie w produkcji oprogramowania przekłada się na realizm w naszych grach, dlatego wierzymy że zdobędziemy uznanie nawet najbardziej wymagających graczy – dodaje Jaśkiewicz.

O pionierskości rozwiązań kreowanych przez Simteract świadczy również grant NCBR. Projekt „Technologia generowania realistycznych wizualizacji tras kolejowych na potrzeby profesjonalnych symulatorów szkoleniowych” został w 2020 wsparty dofinansowaniem w wysokości 3.2 mln zł.

Simteract pozyskał w ofercie prywatnej ponad 4,3 mln zł

By Aktualnosci, Informacje Prasowe

Simteract, producent gier specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunki premium indie simulation, zakończył prywatną ofertę akcji. Papiery spółki cieszyły się wielkim zainteresowaniem inwestorów, którzy chcieli objąć kilkukrotnie więcej akcji niż oferowała spółka. W efekcie redukcja w gronie inwestorów indywidualnych wyniosła 88,5%. Simteract planuje wprowadzić swoje akcje do obrotu na NewConnect jeszcze w tym roku.

 – Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu emisji. Zainteresowanie naszymi akcjami było ogromne. Dzięki pozyskanym środkom jesteśmy w stanie z pełną prędkością kontynuować naszą strategię produkcji dwóch gier z gatunku premium indie simulation jednocześnie, z planowaną premierą co roku. Dzięki zaufaniu nowych akcjonariuszy mamy przed sobą najbardziej obiecujący okres w dziejach spółki, zaczynając od debiutu na New Connect. Dołożymy wszelkich starań, żeby debiut odbył się jeszcze w tym roku – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

Obecnie Simteract koncentruje swoje działania produktowe na dwóch projektach: niezapowiedzianym jeszcze Projekcie 1, który powstaje we współpracy z francuskim wydawcą Nacon należącym do grupy BigBen Interactive, oraz pokazanym już mediom symulatorze, Carpool Simulator. Produkcja, w której gracze wcielą się w kierowcę samochodu zadebiutuje w 2022 roku na konsolach oraz PC. Sukces projektu ma zostać zapewniony przez wieloletnie doświadczenie zespołu Simteract, zdobyte przy tworzeniu naśladujących ruch miejski, realistycznych systemów szkoleniowych. W grze zostanie użyta pionierska i uznana na całym świecie technologia Traffic AI, z której firma zasłynęła w poprzednich latach.

Simteract jest również beneficjentem grantu w programie „Szybka ścieżka”. W ubiegłym miesiącu pozyskał z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prawie 3,2 mln zł. Środki będą przeznaczone na projekt „Technologia generowania realistycznych wizualizacji tras kolejowych na potrzeby profesjonalnych symulatorów szkoleniowych.

***

O Simteract S.A.:

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym. Firma ma doświadczenie zarówno w branży gier wideo jak i w tworzeniu oprogramowania profesjonalnych symulatorów. Simteract jest autorem między innymi Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego na Potrzeby Symulatorów i Gier Wideo. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Kontakt PR:

Sylwia Borowska

s.borowska@strictminds.com

791 910 702

Simteract z kolejnym dofinansowaniem!

By Aktualnosci, Informacje Prasowe

Producent gier pozyskał prawie 3,2 mln złotych w ramach programu NCBR

Simteract, producent gier specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunki premium indie simultion, otrzymał grant Naukowego Centrum Badań i Rozwoju w wysokości prawie 3,2 mln zł. Projekt „Technologia generowania realistycznych wizualizacji tras kolejowych na potrzeby profesjonalnych symulatorów szkoleniowych” nie tylko znalazł się wśród projektów wybranych do dofinansowania w ramach trzeciej rundy konkursu Szybka Ścieżka, ale również otrzymał maksymalną liczbę punktów.

Program operacyjny Inteligentny Rozwój to największy w Unii Europejskiej program na rzecz rozwoju badań i tworzenia innowacji. Dzięki decyzji NCBiR w ramach trzeciej rundy Szybkiej Ścieżki 48 projektów otrzyma łączne dofinansowanie na kwotę 234 442 467,52 zł. Spośród zwycięzców zdecydowanie wyróżnia się Simteract, którego projekt jako jeden z czterech otrzymał maksymalną liczbę punktów. Zadecydowało to o przyznaniu spółce dotacji w kwocie 3 185 345,00 zł.

Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu będziemy rozwijać nasze technologie oraz rozwiązania symulacyjne. Nie będą one jednak wykorzystywane wyłącznie w symulatorach treningowych. Uważamy, że znajdą one zastosowanie również w produkcji gier wideo – mówi Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract. – Sądzimy, że zarówno przyznanie nam kolejnego dofinansowania, jak i szczególnie cieszące nas zdobycie maksymalnej liczby punktów w procesie ewaluacji projektu, świadczy o niezwykłym profesjonalizmie naszych rozwiązań. Jest to też najlepszy dowód na to, ile serca wkładamy w pracę nad nimi – dodaje Jaśkiewicz.

Przypominamy, że na przełomie trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku Simteract zamierza przeprowadzić emisję akcji, która będzie skierowana do nie więcej niż 149 osób (w ramach subskrypcji prywatnej). Kolejnym krokiem będzie debiut na NewConnect, który planowany jest na przełom 2020 i 2021 r.

O Simteract S.A.:

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym. Firma ma doświadczenie zarówno w branży gier wideo jak i w tworzeniu oprogramowania profesjonalnych symulatorów. Simteract jest autorem między innymi Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego na Potrzeby Symulatorów i Gier Wideo. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Kontakt PR:

Sylwia Borowska

s.borowska@strictminds.com

791 910 702

Trigon Dom Maklerski na pokładzie Simteract

By Aktualnosci, Informacje Prasowe

 

Producent premium indie simulator bliżej NewConnect

Trigon Dom Maklerski na pokładzie Simteract 

Trigon Dom Maklerski wesprze Simteract w pozyskaniu kapitału na dalszy rozwój. Deweloper specjalizujący się w gatunku premium indie simulation chce pozyskać od inwestorów finansowanie na rozwój i zadebiutować na NewConnect na przełomie 2020/2021.

Tuż po przekształceniu w spółkę akcyjną i zaprezentowaniu nowej identyfikacji wizualnej, Simteract postawił kolejny ważny krok w kierunku dalszego rozwoju. Spółka wybrała dom maklerski, który wesprze ją w przeprowadzeniu nadchodzących działań związanych z pozyskaniem kapitału na rozwój.

 – Od początku naszej działalności stawiamy przede wszystkim na jakość. W związku z tym podpisaliśmy umowę z renomowanym i najskuteczniejszym transakcyjnie w segmencie gamingu polskim domem maklerskim. W mojej opinii Trigon dysponuje jednymi z najlepszych zespołów analitycznych w branży gier komputerowych, dlatego bardzo cieszę się, że mamy go na pokładzie. Pracując tylko z najlepszymi będziemy mogli w pełni zrealizować nasz potencjał – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

Obecnie Simteract koncentruje swoje działania produktowe na dwóch projektach: niezapowiedzianym jeszcze Projekcie #1, który powstaje we współpracy z francuskim wydawcą Nacon należącym do grupy BigBen Interactive, oraz pokazanym już mediom symulatorze, Carpool Simulator. Produkcja, w której gracze wcielą się w kierowcę samochodu zadebiutuje w 2022 roku na konsolach oraz PC. Sukces projektu ma zostać zapewniony przez wieloletnie doświadczenie zespołu Simteract, zdobyte przy tworzeniu naśladujących ruch miejski, realistycznych systemów szkoleniowych. W grze zostanie użyta pionierska i uznana na całym świecie technologia Traffic AI, z której firma zasłynęła w poprzednich latach.

– Know-how, którym obecnie dysponujemy w spółce, wywodzi się z tworzenia profesjonalnych symulatorów treningowych. Nasze wcześniejsze produkcje wspierają czy techników na całym świecie, a także pomagają w przeprowadzeniu testów inteligentnych samochodów. Dzięki zatrudnieniu doświadczonych specjalistów w zakresie rozgrywki oraz wykorzystaniu naszych dotychczasowych umiejętności w produkcji symulatorów udało nam się opracować spójny, kompletny model działania. Właśnie dlatego mamy wszystko co potrzebne, żeby tworzyć ambitne symulatory z kategorii premium indie. – mówi prezes.

            Simteract zamierza przeprowadzić na przełomie trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku emisję akcji, która będzie skierowana do nie więcej niż 149 osób (w ramach subskrypcji prywatnej). – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem mamy szanse zadebiutować na NewConnect jeszcze w tym roku – podsumowuje prezes.

O Simteract S.A.:

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym. Firma ma wieloletnie doświadczenie w branży gier komputerowych oraz oprogramowania wirtualnej rzeczywistości. Simteract jest autorem między innymi Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego na Potrzeby Symulatorów i Gier Wideo. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020

Kontakt PR:

Sylwia Borowska

s.borowska@strictminds.com

791 910 702

Simteract przeszedł metamorfozę wizerunkową

By Aktualnosci, Informacje Prasowe

Krakowski deweloper specjalizujący się w gatunku premium indie simulation zaprezentował nowe logo i identyfikację wizualną. Te zmiany stanowią zwieńczenie zmiany wizerunku, który ma być spójny z nowym wymiarem funkcjonowania spółki.

Ostatnie miesiące były dla krakowskiej spółki bardzo intensywne. Simteract nie tylko przekształcił się w spółkę akcyjną, ale też przedstawił nową strategię oraz wizję działalności, w ramach której chce skupiać się na produkcji gier premium. Zmiana logo to ostatni krok w procesie rebrandingu.

– Chcemy tworzyć ambitne produkcje, to znaczy symulatory w ich oryginalnym rozumieniu, obejmującym sterowanie maszynami w ruchu. Tak jak zapowiedziany już Carpool Simulator, w którym chcemy wykorzystać naszą technologię Traffic AI, wszystkie nasze projekty będą miały na celu jak najlepiej oddawać faktyczną rzeczywistość, jednocześnie stawiając w centrum przyjemność z rozgrywki – mówi Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

Spółka planuje skoncentrować się na dwóch czołowych projektach. Carpool Simulator, który ma trafić na PC i konsole, zdążył stać się rozpoznawalny. Poza nim, Simteract pracuje też nad grą funkcjonującą pod roboczą nazwą Projekt 1. Powstaje ona we współpracy z bardzo doświadczonym partnerem, założoną w 2019 roku francuską spółką Nacon, zależną od Bigben Interactive. 

– Nasz pierwszy projekt, na temat którego nie możemy jeszcze zdradzić wielu informacji, będzie w pełni wykorzystywał nasz know-how oraz ogromne doświadczenie, jakie zdobyliśmy przy pracy nad systemami szkoleniowymi. Nawiązanie współpracy ze spółką taką jak Nacon świadczy między innymi o tym, jak duży jest jego potencjał sprzedażowy. Sądzimy, że taka kooperacja pomoże nam wejść na ścieżkę budowania pozycji rynkowej, którą chcielibyśmy osiągnąć – dodaje Jaśkiewicz. 

Simteract jeszcze w tym roku planuje przeprowadzić preIPO, a na przełomie 2020 i 2021 roku zadebiutować na rynku NewConnect.

Simteract otrzymał dofinansowanie w wysokości 357 tys. złotych w ramach programu Go to Brand

By Aktualnosci, Informacje Prasowe

Simteract, gamedeveloper specjalizujący się w produkcji symulatorów premium, otrzymał grant Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w wysokości 357 tys. zł. Projekt „Promocja produktów spółki SIMTERACT wspieranych systemem TrafficAI na zagranicznych rynkach branżowych” znalazł się wśród tegorocznych zwycięzców konkursu Go to Brand

Celem konkursu Go to Brand jest sfinansowanie promocji marek produktowych na rynkach zagranicznych. Skierowany jest do Mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które pochodzą z branż o wysokim potencjale konkurencyjnym i innowacyjnym.  W ramach dofinansowania Simteract otrzyma 357 tys. zł, które zostaną przeznaczone na udział w targach, wystawach, konferencjach zagranicznych oraz na dodatkowe działania promocyjne. 

 Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu będziemy promować nasze gry i rozwiązania symulacyjne, które w nich wykorzystujemy. Dla spółki jest to niepowtarzalna okazja na zaprezentowanie swoich produktów i możliwości w gatunku indie premium simulation potencjalnym odbiorcom na całym świecie. – mówi Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract. – Dodatkowo pozwoli to zbudować popyt na produkty spółki, a przy okazji targów spotkać się z międzynarodowymi potencjalnymi partnerami biznesowymi. Dotychczas takie wyjazdy okazywały się dla nas bardzo korzystne, zarówno z biznesowego jak i wizerunkowego punktu widzenia. Wyjazdy oczywiście zostaną uzależnione od sytuacji na świecie związanej z pandemią COVID19.

Przypominamy, że Simteract jeszcze w tym roku planuje przekształcić się w spółkę akcyjną, przeprowadzić preIPO, a na przełomie 2020 i 2021 roku zadebiutować na rynku NewConnect. 

Simteract zmierza na NewConnect

By Aktualnosci, Informacje Prasowe

Simteract, krakowski producent gier z gatunku premium indie simulation, jeszcze w tym roku chciałby zadebiutować na rynku NewConnect.  Swoje potrzeby inwestycyjne szacuje na 3.5 mln zł.

          Simteract to deweloper gier z gatunku premium indie simulation, którego pracownicy posiadają blisko sześcioletnie doświadczenie w tworzeniu profesjonalnych symulacji treningowych. W 2018 r.  zarząd postanowił wykorzystać umiejętności zespołu i skoncentrować na produkcji wysokiej jakości symulacyjnych gier wideo. – Dzięki doświadczeniu zespołu, jego know how i technologii wypracowanej na przestrzeni lat, posiadamy zaplecze, które pozwala nam produkować gry symulacyjne na poziomie do tej pory nieosiąganym przez mniej doświadczone studia. Naszą ambicją jest być jednoznacznie kojarzonym na globalnym rynku gier z segmentem premium indie simulation – zapowiada Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

            W ubiegłym roku Simteract rozpoczął produkcję gry pod roboczym tytułem Projekt#1, nad którym pracuje wraz z firmą Nacon, wchodzącą w skład grupy mocnego gracza w branży wydawniczej – Bigben Interactive. – Umowa nie pozwala nam zdradzać żadnych szczegółów, łącznie z datą premiery. Wydaje nam się jednak, że sama współpraca z Bigbenem pokazuje potencjał projektu – podkreśla prezes. W pierwszym kwartale bieżącego roku krakowska spółka wystartowała z drugim projektem – Carpool Simulator, symulatora kierowcy firmy transportowej. Tytuł trafi do sprzedaży w 2022 r. – Carpool Simulator to gra single player dla fanów gier symulacyjnych na PC i konsole. Gracz zostaje niezależnym kierowcą pracującym i wykonuje szeroki wachlarz zleceń transportowych na ulicach Londynu, Paryża i Berlina.– zapowiada Marcin Jaśkiewicz.

            Jeszcze w tym roku Simteract zamierza przekształcić się w spółkę akcyjną, przeprowadzić preIPO, a na przełomie 2020 i 2021 roku zadebiutować na rynku NewConnect. – Kończymy przekształcenie w SA. Szacujemy nasze potrzeby inwestycyjne na około 3.5 mln zł. Jeśli wszystko pójdzie sprawnie, chcielibyśmy trafić na NewConnect jeszcze w tym roku – zapowiada prezes.