Profil Działalności

Simteract to developer gier z gatunku premium indie simulation, posiadający szerokie doświadczenie w tworzeniu profesjonalnych symulacji.

Spółka skupia się na popularnym segmencie rynku — grach symulacyjnych — który bardzo mocno kojarzony jest z Polską. Dzięki doświadczeniu zespołu, know how i technologii wypracowanej na przestrzeni lat posiadamy zaplecze, które pozwala produkować nam gry symulacyjne na poziomie do tej pory omijanym przez mniej doświadczone studia.

Simteract ma ambicje być jednoznacznie rozpoznawane na globalnym rynku gier z segmentu premium indie simulation.

Opis rynku

Rynek globalny

Rynek gier wideo to najszybciej rozwijający się̨ sektor rozrywki na świecie. W samym 2017 roku przyniósł zysk przekraczający 120 miliardów dolarów, a prognozy szacują, że w 2019 zyski wyniosły blisko 153 mld USD. Wg prognoz z czerwca 2019, w 2021 jego wartość ma osiągnąć 178.1 mld USD.

W 2019 roku największy przychód wygenerował sektor mobilny, przynosząc 45% wszystkich zysków (68.5mld USD). Na drugim miejscu znalazły się konsole z 32% (49.9 mld USD), a na trzecim komputery osobiste z 21% (32.2 mld USD). Liczba entuzjastów grania ciągle wzrasta: obecnie sięga 2.3 miliarda osób, a do końca 2020 prognozowany prognozowane jest zwiększenie się jej o kolejne kilka procent. W I kwartale 2020 liczba jednocześnie zalogowanych użytkowników na platformie Steam wynosiła rekordowe 23,571,959 osób.

Rynek polski

Polska branża gier wyróżnia się na rynku europejskim atrakcyjnością i tempem rozwoju. W Polsce funkcjonuje obecnie ponad 250 niezależnych studio gier wideo, które składają się na złożony ekosystem pełen utalentowanych i natchnionych twórców. Choćby wśród spółek notowanych na GPW i NewConnect wymienić można CD Projekt, Ten Square Games, PlayWay, 11 bit studios, The Farm 51, Creepy Jar, CI Games czy Bloober Team. Polski gamedev może pochwalić się ogromnym sukcesem gier takich jak Wiedźmin, Dying Light, Sniper, Frostpunk, 911 Operator i wielu innych. Ich popularność zaowocowała wzrostem wartości rynku z 546 mln USD (w 2015) do 596 mln USD w 2019. 2020 rok może okazać się kluczowy dla pozycji Polskiego gamedevu na światowym rynku – premiery tytułów takich jak Cyberpunk 2077 czy Dying Light 2 mogą pozwolić polskiemu rynkowi na kolejny skok w rankingach.

Zarząd

 

Marcin Jaśkiewicz – Head of Business, Prezes Zarządu

Prezes Zarządu Simteract Sp. z o.o. odpowiedzialny za współpracę z kluczowymi partnerami, globalny rozwój biznesowy oraz rozwój strategiczny. Posiada dziesięć lat doświadczenia biznesowego jako zarządzający innowacyjnymi spółkami z dziedziny nowych mediów i technologii (ISTV Media Sp. z o.o., Webshake Sp. z o.o., Coddee Sp. z o.o. i obecnie Simteract Sp. z o.o.). Od 6 lat związany bezpośrednio z branżą symulacyjną i gier wideo, gdzie budował relacje z dużymi przedsiębiorstwami wysokich technologii oraz międzynarodowymi wydawcami gier wideo. Dzięki jego działaniom biznesowym spółka podjęła współpracę z takimi partnerami jak Aptiv (branża automotive) czy Bigben/Nacon (wydawca gier wideo).

Grzegorz Ociepka – Head of Operations, Członek Zarządu

W branży technologii wizualnych od 2001 roku. Wieloletnie doświadczenie jako specjalista od VFX, a później jako VFX Technical Director nadzorował międzynarodowe produkcje. Współtwórca efektów specjalnych do takich filmów jak Arbitrage, Vamps, Giant Mechanical Man, Dracula czy Hiszpanka. Przez kilka lat współpracował z Alvernia Studios – jednego z największych i najnowocześniejszych ośrodków efektów specjalnych w Europie oraz Platige Image – polskiego studia tworzącego animacje i efekty specjalne rozpoznawalnego na całym świecie. Specjalizuje się w symulacjach i grafice 3D realtime na potrzeby gier wideo.

Współtwórca, udziałowiec i członek zarządu Simteract Sp. z o. o. odpowiedzialny za strategię rozwoju zasobów technologicznych Spółki oraz ich efektywne wykorzystanie i utrzymanie.

Wcześniej Dyrektor Technologiczny w CODDEE, spółce zajmującej się tworzeniem grafiki dla zaawansowanych symulatorów nauki jazdy, gdzie nadzorował pracę kilkunastoosobowego zespołu programistów i grafików. W ramach pracy w Coddee brał udział w projekcie przygotowania systemu wizualnego dla symulatora kolejowego TDS 6000 amerykańskiej firmy NYAB.

Rada Nadzorcza

 

Dominik Majewski

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Informatyka i Ekonometria. Menadżer inwestycyjny związany z rynkiem Venture Capital od ponad 10 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w funduszach seed i Venture Capital, banku oraz firmach doradztwa biznesowego. Członek zarządu Leonardo Fund ASI Sp. z o.o. odpowiedzialny za działania strategiczne i operacyjne. Specjalizuje się w prowadzeniu kompleksowego procesu inwestycyjnego obejmującego procesy due diligence,  wycenę i dokonywanie inwestycji, aktywne zaangażowanie w nadzór oraz budowę wartości spółek i wyjścia z inwestycji. Współtwórca kilkunastu firm technologicznych z sektora gier wideo, elektroniki, IT, edukacji i rozrywki, które odniosły sukces na rynkach światowych. Mentor i juror wydarzeń startupowych. Uczestniczył w procesach pozyskiwania kapitału na rynku publicznym i niepublicznym. Zasiadał w radach nadzorczych kilkunastu spółek, w tym spółek notowanych na GPW.

Piotr Kalarus

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Prezes  Zarządu Leonardo Fund ASI Sp. z o.o. Aktywnie obecny na rynku inwestycyjnym od ponad 9 lat. Posiada 13 letnie doświadczenie  pracy w branży farmaceutycznej w obszarze badań i rozwoju. Aktualnie zasiada w zarządach i radach nadzorczych spółek technologicznych z obszar nowych technologii, głównie w obszarach medycznych.

Łukasz Pleśniarowicz

W branży gier video od 2010 roku. Doświadczenie jako projektant gier i business developer. Współtwórca gier na PC i konsole z różnorodnych gatunków: przygodowej gry akcji (Reef Shot), action-tower defence (ZAMB! Endless Extermination, ZAMB! Redux), symulatora (Cityconomy), symulacji sportowej (w produkcji Heavy Duty Challenge).

Ponadto projektant profesjonalnych symulatorów szkoleniowych VR dla służb publicznych i operatorów infrastruktury krytycznej, z doświadczeniem w realizacji projektów badawczo-rozwojowych:

  1. „Symulator katastrof zbiorowych – badania i przygotowanie do wdrożenia” (Program Szybka Ścieżka)
  2. „Bioadaptowalny symulator szkoleniowy dla operatorów infrastruktury krytycznej – badania i przygotowanie do wdrożenia” (Program Operacyjny Inteligentny Rozwój)

Akcjonariat

 

Marcin Jaśkiewicz – Prezes Zarządu: 38,24%

Grzegorz Ociepka – Członek Zarządu: 25,49%

Leonardo Fund: 21,67%

Pozostali Akcjonariusze: 14,61%

Aktualna Struktura

Kontakt dla Inwestorów

Tomasz Muchalski

e-mail: ir *at* simteract.com

tel: +48 504 212 463